Дзвінки від нібито поліції, мешканцям Херсонщини насправді надходили з в’язниці

На Херсонщині затримали посередника телефонних шахраїв – 29-річного одесита – за участь схемі, у якій зловмисники телефонували жителям Херсона, представлялися працівниками правоохоронних органів і вимагали гроші, повідомляє сайт Береговые новости з посиланням на відділ комунікації поліції в Херсонській області.

Від дії групи зловмисників постраждали п’ять жителів Херсона, які віддали спільнику усі заощадження: близько 40 тисяч гривень та 800 євро. За кожну успішно виконану операцію з передачі грошей, кур’єр отримував грошову винагороду.

Оперативники встановили весь ланцюг шахрайської схеми. Зловмисники телефонували жителям Херсона, представлялися працівниками правоохоронних органів. Батькам казали, що їхні сини скоїли правопорушення. За непритягнення родичів до кримінальної відповідальності, псевдоправоохоронці вимагали гроші. Коли жертви погоджувалися на умови, шахраї телефонували кур’єру і давали вказівку, коли і у кого забрати гроші. Посередник на таксі приїжджав за вказаною адресою і забирав кошти, після чого переводив їх на рахунки зловмисників.

“Ми встановили, що телефонні дзвінки надходили з місць позбавлення волі, які розташовані на непідконтрольній Україні території. Затриманий нами кур’єр проживав в Одесі, а у Херсоні винаймав квартиру, поки його замовники упродовж тижня-двох ошукували місцевих жителів. Коли організатори завершували “роботу” в Херсоні, посередник переїжджав до іншого міста”, – повідомив заступник начальника ГУ НП у Херсонській області Микола Цап.

Оперативники карного розшуку затримали спільника під час спроби отримання ним 50 тисяч гривень від пенсіонера.

Посередник телефонних шахраїв затриманий в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Затриманого перевіряють на причетність до скоєння аналогічних злочинів в інших регіонах України. Також є усі підстави вважати, що жертв телефонних махінацій серед херсонців значно більше.